METODA OMO Z HAIRY TALE COSMETICS

Metoda OMO to znany już wszystkim włosomaniakom termin wieloetapowego mycia włosów i skóry głowy. Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, jak zapewnić swoim włosom równowagę z użyciem naszych produktów, to ten wpis z pewnością Was zainteresuje!

Sprawdź także nasze wcześniejsze sposoby na skuteczne oczyszczanie włosów:

METODA OMO, na czym to polega?

„OMO” jest skrótem od „Odżywka, Mycie, Odżywka”. Metoda OMO opiera się na trzech etapach mycia skóry głowy, z dodatkowym zabezpieczeniem włosów na długości.

Polega ona na:

  • nałożeniu na początku odżywki,
  • potem umyciu skóry głowy szamponem,
  • spłukaniu całości i zamknięcia pielęgnacji drugą odżywką.

Jest to metoda, dzięki której zapewniamy włosom odżywienie, a także „ochronę przed myciem szamponem”.

OMO w szczególności polubią posiadacze i posiadaczki włosów suchych, plączących się, kręconych, a także farbowanych i rozjaśnianych. Pozytywne efekty odczują również włosy wysokoporowate i takie, które kochają treściwą i wieloetapową pielęgnację. Jeśli wolisz domykać produkty proteinowe i humektantowe emolientami, to metoda OMO może przypaść Ci do gustu!

Kto może nie polubić się z OMO? Przede wszystkim osoby z cienkimi włosami, bardzo niskoporowatymi, z tendencją do przyklapu i obciążenia.

Gotowi na OMO?

Wiemy już kto może polubić się z metodą OMO, dlatego czas na przykłady mycia z użyciem naszych produktów!

metoda omo
fot. @jedno.spojrzenie

Wariacji na temat metody OMO z HTC jest wiele! Dlatego my zaprezentujemy Wam najbardziej podstawowe, które powinny sprawdzić się u większości z Was!

Pierwszy przykład:

1. O: Liquid Gold (E)
M: Fluffy cowash
2. O: Merhair (H)

Dlaczego humektant jest na końcu? Pewnie wielu z Was zadało sobie to pytanie, widząc powyższy przykład. Już tłumaczymy!

Takie mycie to alternatywa dla osób, dla których domykanie emolientem może być zbyt ciężkie lub zależy Wam na osiągnięciu sypkich włosów.

Możemy zamienić kolejność: na 1 O Merhair, a na 2 O Liquid Gold, jeśli oczekujecie wygładzenia.

Drugi przykład:

1. O: BIANA (E)
M: Squeaky Clean
2. O: OATME (P)

Masz włosy rozjaśniane, farbowane lub suche? Taka kompilacja powinna przypaść Ci do gustu! Nieco zmodyfikowaną wersję z Bianą jako 2 „O” polecamy włosom kręconym. A jak już mowa o kręciołkach…

metoda omo
źródło: unsplash.com

Metoda OMO dla włosów kręconych

Jak już wspomnieliśmy o lokach, tak w OMO przy kręciołkach postępujemy nieco inaczej. Jeśli mamy włosy kręcone, to rozczesujemy wyłącznie na mokro, gdy są pokryte warstwą odżywki. Tutaj z powodzeniem przychodzi metoda OMO, gdzie 1 O to idealny moment na rozczesanie pasm.

Przykład:

1. O: Oatme (P)
M: Dragon Wash
2. O: Biana (E)

Takie mycie dedykujemy włosom gęstym lub o mocnym skręcie, ponieważ Bianę możemy potraktować jako krem b/s – zwłaszcza w przypadku typu skrętu 3 do 4 (afro). Wtedy po OMO przechodzimy do stylizacji.

Drugi przykład:

1. O: Merhair (H)
M: Fluffy cowash lub Murky cowash
2. O: Curlmelon krem bez spłukiwania (EP)

Stylizacja: Lemon Lemur (P) lub Curlmelon żel (H).

Standardowy zestaw dla włosów kręconych i falowanych.

Metoda OMO: dowiedz się więcej!

Jeśli zaczynacie przygodę z Włosingiem® i jesteście ciekawi, czy OMO jest dla Was, to serdecznie zachęcamy do zapoznania się z poniższym filmem na kanale WWWLOSY.PL.

Mamy nadzieję, że nieco przybliżyliśmy Wam OMO. Koniecznie dajcie znać pod poniższym postem na instagramie, czy stosujecie OMO i próbowaliście już proponowanych przez nas kompilacji!