Jak dobrze domyć skórę głowy? Mycie dwuetapowe

Jak dobrze domyć skórę głowy, żeby włosy były świeże jak najdłużej? Mamy nadzieję, że tym wpisem pomożemy Wam w opanowaniu prawidłowej techniki, przy zastosowaniu mycia dwuetapowego! Polega ono na wykonaniu pierwszego mycia odżywką myjącą (cowash), a drugiego mycia szamponem.

W naszej serii Hairy Tale MURKY znajdziecie duet idealny, czyli cowash i szampon w żelu. Możecie jednak dowolnie mieszać nasze produkty: cowash Fluffy z szamponem Squeaky Clean, lub cowash Fluffy i szampon Murky – zero problemu!

Na naszym blogu znajdziecie już kilka wpisów o myciu głowy:

O serii MURKY i dlaczego to ona jest hitem w pielęgnacji skóry przetłuszczającej się, przeczytacie w tym wpisie.

jak domyć skórę głowy

Mycie dwuetapowe

Mycie dwuetapowe polega na umyciu WSTĘPNYM skóry głowy za pomocą odżywki lub odżywki myjącej, a następnie „domycie” skóry szamponem w żelu.

Wstępne mycie, pozwala delikatnie oczyścić skórę z sebum, zanieczyszczeń ze smogu, osadów z wody i produktów kosmetycznych. Mycie odżywką działa też jak „maseczka na twarz”: kondycjonuje i nawilża skórę głowy, dodając wartości pielęgnacyjnej, a w zależności od kosmetyku użytego do mycia wstępnego, możemy podziałać również na problem przetłuszczania, swędzenia, czy też przesuszenia.

W cowashu Murky znajdziecie na przykład olej z czarnuszki, który działa kojąco i przeciwzapalnie, oraz azeloglicynę, która redukuje wydzielanie sebum – podobnie jak w szamponie, powtarza się azeloglicyna, aby przedłużyć jej rewelacyjne działanie!

Jak przeprowadzić mycie dwuetapowe?

Najpierw „umyj” skórę głowy i włosy samą ciepłą wodą – to pozwoli przygotować skórę, rozluźni sebum i ułatwi jego delikatne usunięcie.

jak domyć skórę głowy

Następnie nałóż na zwilżoną skórę głowy odżywkę myjącą, na przykład cowash Murky. Nakładaj porcjami wielkości orzecha laskowego – dzięki temu zużyjesz mniej produktu. Możesz również zmieszać cowash 1:1 z wodą.

  • Dokładnie wymasuj skórę głowy.
  • „Przeciągnij” cowash na włosy, delikatnie pougniataj.
  • Pozostaw cowash na 1-5 minut na skórze głowy i włosach.
  • Spłucz dokładnie letnią wodą.
  • Rozwodnij szampon z wodą w proporcji 1:5, nałóż rozwodniony szampon na skórę głowy.
  • Dokładnie wymasuj skórę głowy i przeciągnij pianę po włosach (końcówki wystarczy umyć cowashem)
  • Spłucz dokładnie letnią wodą.
  • Nałóż odżywkę końcową.

Powodzenia! ♥