Dobre praktyki

Marka Hairy Tale Cosmetics produkowana jest w Polsce, w zakładzie produkcyjnym spełniającym wszelkie normy higieny. Kosmetyki opracowujemy w laboratorium we wspólpracy z ekspertami w dziedzinie biotechnologii, dermatologii i technologii kosmetycznej.

Pomieszczenia, w których kosmetyki są wytwarzane, spełniają normy obowiązujących przepisów w każdym zakresie, m.in. higieny, temperatury, wilgotności.

Surowce, które wykorzystujemy, dostarczane są przez sprawdzonych dostawców. Jakość surowca stanowi o jakości produktu, dlatego nie oszczędzamy na nich!

Produkty pakowane są tak, by kosmetyki docierały do Was bez uszkodzeń i ryzyka przypadkowego otwarcia, cały czas pracujemy nad ulepszaniem naszych technologii.

Kosmetyki są testowane dermatologicznie = test na ludziach, dobrowolny, przy którym sprawdzamy, czy dany produkt nie wywołuje podrażnień oraz czy jest bezpieczny. Nasze produkty nie są testowane na zwierzętach, podobnie jak żaden z surowców użytych w ich recepturze ♥

Kosmetyki mają dokumentację dotyczącą bezpieczeństwa: ocenę bezpieczeństwa wykonaną przez Safety Assessora, test konserwacji oraz zgodności z opakowaniem.

Dbamy o środowisko!

Jesteśmy zgłoszeni do BDO (Baza Danych Odpadowych) – nasz nr rejestrowy BDO: 000144917. To znaczy, że dokładamy się do recyklingu naszych opakowań.

Nasze kosmetyki są biodegradowalne, co oznacza, iż nie zanieczyszczają środowiska. Są bezpieczne dla dróg wodnych, zwierząt i roślin.

Wszystkie zamówienia pakujemy z myślą o jak najmniejszej szkodzie dla środowiska!

Do zabezpieczenia produktów w paczkach używamy w pełni biodegradowalnych, rozpuszczalnych w wodzie, wykonanych ze skrobi chrupków skropak. Można je utylizować poprzez kompostowanie razem z innymi odpadami roślinnymi.

Cały czas staramy się udoskonalać nasze pakowanie, unikając dodatkowego generowania odpadów, dlatego kartonowe pudełka przetwarzamy na w pełni ekologiczny wypełniacz, stanowiący dodatkowe zabezpieczenie zamawianych przez Was kosmetyków!

Jeśli już zdarzy nam się korzystać z folii bąbelkowej – zapewniamy Was, że pochodzi ona z produktów, które zostały nam dostarczone przez producentów lub dystrybutorów kosmetycznych.

Wychodzimy z założenia, że większość rzeczy można wykorzystać ponownie.

Jesteśmy otwarci na wszelkie reklamacje, uwagi czy pytania dotyczące naszych kosmetyków.

✉️ info@hairytale.eu