Dobre praktyki

Marka Hairy Tale Cosmetics produkowana jest w Polsce. Kosmetyki opracowujemy w nowoczesnym laboratorium we współpracy z ekspertami w dziedzinie dermatologii, trychologii, biotechnologii i technologii kosmetycznej.

Nasze produkty są tworzone z myślą o codziennej pielęgnacji problematycznej skóry głowy. Ich skuteczność testowana jest w Centrum Dermatologii Symbiosis. Zdrowa skóra głowy to podstawa dla zdrowych włosów, dlatego włączamy w spektrum ich działania skuteczność przeciw Malassezia furfur, Staphylococcus aureus czy Staphylococcus epidermidis.

Innowacyjne składy opieramy na najwyższej jakości surowcach. Wiele ekstraktów pozyskujemy ze świeżych owoców oraz niewykorzystanych produktów przemysłu spożywczego w myśl idei less-waste.

 

Dbamy o środowisko!

Jesteśmy zgłoszeni do BDO (Baza Danych Odpadowych) – nasz nr rejestrowy BDO: 000144917. To znaczy, że dokładamy się do recyklingu naszych opakowań.

Nasze kosmetyki są biodegradowalne, co oznacza, iż nie zanieczyszczają środowiska. Są bezpieczne dla dróg wodnych, zwierząt i roślin.

Wszystkie zamówienia pakujemy z myślą o jak najmniejszej szkodzie dla środowiska!

Do zabezpieczenia produktów w paczkach używamy w pełni biodegradowalnych, rozpuszczalnych w wodzie, wykonanych ze skrobi chrupków skropak. Można je utylizować poprzez kompostowanie razem z innymi odpadami roślinnymi.

Cały czas staramy się udoskonalać nasze pakowanie, unikając dodatkowego generowania odpadów, dlatego kartonowe pudełka przetwarzamy na w pełni ekologiczny wypełniacz, stanowiący dodatkowe zabezpieczenie zamawianych przez Was kosmetyków!

Masz pytanie? Rozwiejemy Twoje wątpliwości!

info@hairytale.eu