Jak zużywać mniej szamponu?

Jak zużywać mniej szamponu? Mamy dla Was pewne triki!

Nasze szampony są niezwykle wydajne i skoncentrowane, ale i tak to technika mycia ma największe znaczenie i zagwarantuje Wam największą oszczędność.

Najlepszy sposób?

Po pierwsze, zawsze rozwadniaj i rozpieniaj szampon. Przetestowaliśmy nasze i przykładowo Murky w żelu pieni się wściekle – nawet w proporcji 5g szamponu na 50ml wody!

Pamiętajcie, że lepiej umyć głowę dwa razy mocniej rozpienionym szamponem, niż raz takim skoncentrowanym.

TRIK: można użyć do spieniania specjalnej spieniaczki, wymieszać szampon z wodą w butelce pianotwórczej, lub po prostu wymieszać dłońmi w plastikowym pojemniku. Nasz ulubiony sposób, to skierowanie w pojemnik z szamponem wody z prysznica. Ekspresowe spienienie gwarantowane!

jak zużywać mniej szamponufot. Agnieszka Niedziałek


Ważne:
zawsze rozpieniajcie szampon tuż przed użyciem, szczególnie taki z bardziej naturalnym składem. Rozwadniając, obniżacie stężenie konserwantów, w związku z tym taki roztwór jest do natychmiastowego zużycia. Wtedy nie ma ryzyka, że rozwinie się w nim coś niepożądanego!

Rozwadnianie, rozpienianie… a coś jeszcze?

Mniej szamponu można zużyć, myjąc dwuetapowo: najpierw trochę cowasha do zebrania większości zanieczyszczeń i sebum, a szampon w malutkiej ilości jedynie na domycie i dodanie objętości.

Mniej oczywista sprawa, to po prostu używanie produktów, które pomogą zredukować przetłuszczanie i zmniejszą częstotliwość mycia. Z naszej oferty najlepiej sprawdzi się oczywiście linia MURKY!

jak zużywać mniej szamponufot. Aleksander Berger @alexz_berger

Prawidłowe oczyszczanie włosów i skóry, to główny filar świadomej pielęgnacji. Sprawdźcie również nasz wpis o 10 podstawowych zasadach prawidłowego mycia głowy!

Wiecie już, jak zużywać mniej szamponu! Spróbujcie, a myjadła będą jeszcze bardziej wydajne! ♥