Azeloglicyna: jej funkcja i działanie w linii Murky

Azeloglicyna (Potassium Azeloyl Diglycinate) występuje w naszych kosmetykach do mycia: w szamponie Hairy Tale MURKY oraz kojącej emulsji Hairy Tale MURKY.

Azeloglicyna stosowana jest przede wszystkim w kosmetykach do cery trądzikowej. Dzięki postępom w dziedzinie kosmetologii wiemy już, że taka skóra potrzebuje przede wszystkim ukojenia. Nie wolno dostarczać jej „zapalników”, aby nie pogłębić problemu.

azeloglicyna

Dzięki swoim unikatowym właściwościom, azeloglicyna doskonale reguluje wydzielanie sebum i funkcjonowanie skóry, nie podrażniając jej. Jest w stanie załagodzić objawy trądziku różowatego.

Czym jest azeloglicyna?

Azeloglicyna powstaje wskutek reakcji kwasu azelainowego z glicyną, tworząc już nie kwas, a niezwykle stabilną sól. Kwas azelainowy również używany jest w kosmetyce z bardzo dobrymi rezultatami! Działa przede wszystkim przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie, a w mniejszym stopniu złuszczająco.

Nie zmienia to faktu, że to kwas = trzeba zachować ostrożność przy wyższych stężeniach, gdzie przy azeloglicynie takich ograniczeń nie ma! Ponadto działa ona świetnie nawet w niskich stężeniach.

W Hairy Tale Cosmetics lubimy zarówno azeloglicynę, jak i kwas azelainowy, dlatego nie zdziwcie się, jeżeli użyjemy kiedyś kwasu do regulacji pH w jakimś kosmetyku, zamiast powszechnie używanych kwasów: mlekowego czy cytrynowego, tak dla urozmaicenia i podbicia regulujących właściwości!

Co konkretnie robi azeloglicyna?

W produktach przeznaczonych do skóry głowy azeloglicyna:

  1. Reguluje wydzielanie sebum.
  2. Działa antybakteryjnie i przeciwgrzybiczo.
  3. Działa regulująco na pracę zarówno gruczołów łojowych jak i mieszków włosowych.
  4. Poprawia nawilżenie skóry głowy, jej zdolność do utrzymania nawilżenia.
  5. Zmniejsza uczucie podrażnienia, ściągnięcia, swędzenia skóry głowy.

Do jakiej skóry głowy?

Serię Hairy Tale MURKY polecamy stosować do problematycznej skóry głowy z łupieżem, przetłuszczającej się, skłonnej do podrażnień i przesuszenia (zwłaszcza z łuszczeniem), wymagającej ukojenia i uregulowania pracy gruczołów łojowych.

azeloglicyna

Źródła: Rigano, Luigi & Cucchiara, M.. (2003). Azeloyl-Glycine: A new active in skin disequilibrium. Journal of Applied Cosmetology. 21. 177-188.