Jak często myć włosy? Rozwiewamy wątpliwości!

Jak często myć włosy? Na to pytanie jest bardzo prosta odpowiedź: tak często, jak skóra głowy tego potrzebuje. Częstotliwość mycia, to sprawa indywidualna, a nie odgórnie ustalona.

Kiedy czujecie, że trzeba umyć głowę, nie należy dopuszczać do nadmiernego przetłuszczenia – bardzo łatwo wówczas o pojawienie się swędzenia czy podrażnień.

Z drugiej strony, nie ma potrzeby myć codziennie, jeżeli skóra głowy się o to nie dopomina.

Lepiej jednak umyć głowę o jeden dzień za wcześnie, niż za późno!

Lepiej wcześniej, niż później

Dlaczego? Dlatego, że nagromadzone na skórze głowy sebum, złuszczony naskórek i zanieczyszczenia z powietrza mogą powodować podrażnienie skóry głowy.

Z takiego podrażnienia nie zawsze uratuje jedno mycie, czasem konieczne może się okazać dodatkowe nawilżenie skóry głowy, czy to 2 – 3 delikatne mycia, aby skóra została ukojona. Lepiej po prostu do tego stanu nie dopuszczać!

jak często myć włosy

Mycie raz w tygodniu?

Przy włosach mocno kręconych i/lub wysokoporowatych, dystrybucja sebum po włosach może na to pozwalać. Jeżeli skóra nie protestuje, nie ma przeciwwskazań!

Mycie odżywką vs szamponem

Częstotliwość mycia może zależeć od użytego produktu. Odżywki mogą zostawiać na włosach np. odrobinę oleju, czy też silikonów (o ile je zawierają) – takie nadbudowy powodują szybsze przetłuszczanie.

W naszych cowashach znajdziecie oleje, ale cała kompozycja stworzona jest tak, by koić skórę głowy i dzięki temu redukować „obronną” nadprodukcję sebum.

Przy włosach bardzo skłonnych do przyklapu polecamy mycie dwuetapowe: cowash i szampon żelowy na domycie. Przy normalnej lub suchej skórze głowy, to właśnie cowash może wydłużyć czas pomiędzy myciami!

Jak często myć włosy szamponami Hairy Tale?

Zasady są te same: wtedy, kiedy jest potrzeba!

Seria Murky ma na celu ograniczanie wydzielania sebum, przede wszystkim za sprawą azeloglicyny oraz ekstraktu z piołunu. Regularne stosowanie tej serii przez okres 3 miesięcy powinno znacznie zredukować problem nadprodukcji sebum.

Azeloglicyna jest używana również do redukcji wydzielania sebum na twarzy przy trądziku, na skórze głowy działa dokładnie tak samo na gruczoły łojowe, regulując je i uspokajając ich pracę. Ekstrakt z piołunu ma dodatkowe działanie bakterio- i grzybobójcze.

A chelatującym, czy można myć często?

Szampon Hairy Tale Squeaky Clean zawiera kompleks kwasów AHA, ale bez obaw! Ustabilizowaliśmy pH tego szamponu tak, aby można nim było myć skórę głowy nawet codziennie.
Służy do dokładnego oczyszczenia włosów i skóry głowy, ale nadal delikatnego, bowiem Squeaky Clean nie zawiera mocnych detergentów, a jedynie łagodne substancje myjące.

Jeśli Twoja skóra wymaga codziennego, mocniejszego oczyszczania – nasz Szop się sprawdzi!

Przy bardzo wrażliwej skórze polecamy jednak stosowanie na przemian z seriami Murky lub Fluffy 🙂