Hairy Tale Cosmetics SQUEAKY CLEAN: szampon chelatujący

Hairy Tale Squeaky Clean, to jeden z pierwszych produktów tego typu na rynku! Wychodzimy naprzeciw potrzebom, rozwiązując raz na zawsze problemy włosowe, wynikające z mycia w twardej wodzie.

Szampon chelatujący Hairy Tale Cosmetics Squeaky Clean
Źródło: https://www.diki.pl/slownik-angielskiego?q=squeaky-clean

Linia Squeaky Clean, jak sama nazwa wskazje, służy do dokładnego oczyszczenia włosów i skóry głowy. Dokładnego, ale nadal delikatnego, bowiem nasz szampon nie zawiera mocnych detergentów, a jedynie łagodne substancje myjące.

Nasz szampon Hairy Tale Squeaky Clean!

Na razie w linii Squeaky Clean jest jeden szampon, dlatego zapraszamy na jego omówienie i proponowane sposoby zastosowania.

hairy tale squeaky cleanfot. Aleksander Berger

Co oczyszcza?

Oczywiście łagodne detergenty niejonowe: Decyl Glucoside, Coco-Glucoside oraz rozpuszczalne w wodzie oleje: Babassu Oil Polyglyceryl-4 Esters.

Oczyszczanie wspomaga dodatek kompleksu kwasów AHA i ekstraktów roślinnych: kwas glikolowy, a także ekstrakt z aceroli, jabłka, soku borówki czarnej, cytryny.

Co chelatuje?

Składnikiem chelatującym jest Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, naturalnego pochodzenia chelator oraz delikatny konserwant jednocześnie. Doskonale wychwytuje on miedź i żelazo z wody, jak również magnez oraz wapń.

Szczególnie uciążliwe dla włosów i skóry głowy są miedź i żelazo; miedź może nawet być widoczna na włosach w postaci zielonkawej poświaty.

Co nawilża?

Do szamponu dodaliśmy oczywiście sporo nawilżaczy, które równoważą działanie kwasów i ekstraktów, chroniąc wrażliwą skórę głowy. Nawilżają:

  • Glycerin: gliceryna, humektant
  • Panthenol: pantenol, prowitamina B5, humektant i antystatyk
  • Arginine PCA: piroglutaminian argininy, humektant
  • Inulin: polisacharyd, naturalny prebiotyk
  • Glucose: humektant
  • Fructose: humektant

 

Jak używać Hairy Tale Squeaky Clean?

Nasz zamysł, to użycie go raz w tygodniu, a pozostałe mycia innym szamponem lub cowashem Hairy Tale. W ten sposób włosy i skóra będą świetnie oczyszczone, a w pozostałe mycia „dopieszczone kierunkowo” przez inny produkt: regulująco przez szampon Murky, lub odżywczo przez cowash Fluffy.

Skóry głowy, wymagające porządnego oczyszczenia, mogą być myte przy jego użyciu nawet codziennie; pH jest fizjologiczne, nie jest to szampon zakwaszający, powodujący przesuszenie.

Hairy Tale Squeaky Clean a hennowanie

Szampon chelatujący doskonale nadaje się do oczyszczania przed hennowaniem. Wtedy zalecamy dwukrotne umycie całej skóry głowy oraz długości włosów.

Dzięki naszemu szamponowi nie ma potrzeby wykonywania chelatowania przed hennowaniem!

Regularne mycie naszym szamponem zdejmuje nadbudowy minerałów, przeciwdziałając ciemnieniu henny. Na utrzymanie intensywnego odcienia ma też wpływ silnie przeciwutleniający ekstrakt z aceroli, czyli wiśni amazońskiej.

Czy będą inne kosmetyki z tej serii?

Możemy Wam zdradzić, że to bardzo prawdopodobne! Skóra głowy potrzebuje nie tylko mycia i chelatowania, ale i złuszczania…

Stay tuned! ♥