Czym jest COWASH? Poznaj cowashe Hairy Tale!

Cowash, to określenie na odżywkę myjącą, pochodzące od angielskiego „conditioner” (odżywka) oraz „wash” lub „washing” (mycie).

Odżywki myjące, to wciąż mało popularne typy „myjadeł” do włosów, a szkoda! Łączą one bowiem zalety odżywek z możliwościami myjącymi szamponu, dając w efekcie dobre oczyszczenie bez wysuszenia skóry głowy i włosów.

Odżywki myjące mogą zawierać:

  • kationowe substancje powierzchniowo czynne, takie jak Behentrimonium Chloride, Cetrimonium Chloride
  • detergenty amfoteryczne, takie jak Cocamidopropyl Betaine
  • detergenty niejonowe, jakie jak Decyl Glucoside, Coco Glucoside

Dodatkowo zawierają typowe „bazy odżywkowe” w postaci alkoholi tłuszczowych: Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol oraz oczywiście przeróżne oleje, proteiny, humektanty czy inne składniki aktywne.

Co wyróżnia cowashe Hairy Tale?

No właśnie, czy odżywki Hairy Tale w jakiś sposób wyrożniają się z dostępnych na rynku kosmetyków? Naszym zdaniem TAK!

Podstawowa różnica, to brak kationowych substancji powierzchniowo czynnych, które nie każdy lubi na skórze głowy.

Agnieszka Niedziałek, WWWLOSY.PL: U mnie nie ma z nimi problemu, ALE nasze odżywki myjące są dla najbardziej wymagających, przy Fluffy oraz Murky wykluczyliśmy te składniki.

cowashfot. Agnieszka Niedziałek

Nasze cowashe domywają sebum, zanieczyszczenia oraz nadbudowy dzięki zawartości olejów rozpuszczalnych w wodzie, które doskonale emulgują! W duecie z łagodnymi detergentami: Decyl Glucoside oraz Coco Glucoside dokładnie domyją skórę głowy i włosy.

Dodatkowo, w odżywkach myjących występuje naturalny składnik chelatujący, który pomaga usuwać nadbudowy powstałe podczas mycia w twardej wodzie.

Nasze cowashe

Na razie w ofercie mamy dwie! Fluffy oraz Murky. Fluffy, to typowy cowash treściwy, odżywczy. Świetnie sprawdzi się do wysokoporowatych, kręconych włosów. Murky, to seria stworzona dla problemowej, przetłuszczającej się, swędzącej skóry głowy oraz dla osób, które walczą z łupieżem.

Oba zawierają łagodne substancje myjące, oleje rozpuszczalne w wodzie, czyste oleje, garść humektantów, naturalny chelator i przeróżne składniki aktywne, o których opowiadamy poniżej.

HAIRY TALE Fluffy: Nawilżający krem myjący do suchej i wrażliwej skóry głowy

Fluffy wyróżnia zawartość dwóch rodzajów emolientów: oleju owsianego oraz masła shea. Dla dodania lekkości, dodaliśmy do tego produktu hydrolizowane proteiny owsiane, które nie tylko pasują do oleju, ale też faktycznie podbijają objętość włosów u nasady.

Cowash ten zawiera też sporo humektantów: inulinę, glukozę, piroglutaminian argininy, pantenol, glicerynę. Humektanty, podobnie jak proteiny, pomagają w odbiciu włosów u nasady.

HAIRY TALE Murky: Kojąca emulsja myjąca do przetłuszczającej się skóry głowy

Murky, to nasza flagowa seria do skóry problematycznej. Ten cowash zawiera olej z czarnuszki, a także azeloglicynę, która ogranicza wydzielanie sebum, ekstrakt z piołunu, garść aminokwasów, a także humektanty.

Cowash Murky polecamy pozostawić na skórze głowy 1-3 minuty, aby składniki aktywne jeszcze lepiej podziałały. Oczywiście, można go używać również w duecie z szamponem, wykonując mycie dwuetapowe.

Czy warto myć włosy i skórę głowy odżywkami myjącymi?

Zdecydowanie tak! Jest to jeden z najłagodniejszych sposobów na oczyszczenie skóry głowy, dodatkowo dostarczając jej nawilżenia czy dodatkowego odżywienia lub działania składników aktywnych.