Cowashe Hairy Tale a codzienne mycie?

Codzienne mycie odżywkami Hairy Tale? Oczywiście, że tak! Są one niezwykle łagodne, a pomimo bogatego składu, cowashe nie powinny przeciążyć włosów.

Z dwóch dostępnych obecnie:

Murky jest lżejszą wersją, a Fluffy cięższą z uwagi na zawartość olejów! W Murky znajdziecie olej z czarnuszki, a we Fluffy olej z owsa oraz masło shea.

Oba cowashe zawierają sporo humektantów, a więc składników nawilżających, podnoszących objętość włosów. Cięższy składowo Fluffy odciążyliśmy hydrolizowanymi proteinami owsa.

Cowashefot. Aleksander Berger @alexz_berger

Nasze cowashe i ich konsystencja

Nasze konsystencje są zaskakujące!

Szampony Hairy Tale są bardzo gęste, są wręcz „glutkiem” po to, żeby móc umyć głowę jak najmniejszą ilością produktu. Dzięki temu są one niezwykle wydajne i skoncentrowane. Jak jest z naszymi odżywkami myjącymi?

Cowashe Hairy Tale są za to są dość płynne. Dlaczego tak?

Wyszliśmy z założenia, że płynnego cowasha będzie o wiele łatwiej rozprowadzić po skórze głowy, łatwo też go spienić bez nadmiernego tarcia, dzięki naturalnej stabilizacji pH kosmetyku bez względu na twardość wody. Dzięki temu można je stosować jak zwykły szampon i to bez potrzeby rozwadniania!
Choć zwolennicy metody kubeczkowej mogą jak najbardziej stosować ją przy korzystaniu z naszych emulsji.

cowashfot. Agnieszka Niedziałek @napieknewlosy

Mamy jednak dla Was newsy! Najnowsza linia produkcyjna (planowana dostępność kwiecień/maj 2020 r.) będzie udoskonalona o nową, bardziej „odżywkową” konsystencję, by korzystanie z naszych myjących kremów było jeszcze bardziej przyjemne i wydajne! ♥   

Codzienne mycie szkodzi?

Nie musi! Lepiej jest umyć głowę, kiedy czujemy taką potrzebę, niż dopuszczać do nadmiernego przetłuszczenia, o czym mówimy we wpisie:

Nasza linia Murky stworzona jest w celu m.in. ograniczenia wydzielania sebum i ukojenia skóry głowy, dlatego w przypadku konieczności codziennego mycia proponujemy sięgnięcie właśnie po nią.

Codzienne mycie wymaga jednak większej uwagi, delikatności i wyboru odpowiednich kosmetyków.

Pamiętaj o tych zasadach:

  • Rozwadniaj i spieniaj produkt myjący przed nałożeniem na skórę głowy (choć w przypadku naszych cowashy wystarczy je tylko spienić w dłoniach).
  • Dokładnie spłukuj produkt z włosów po myciu dużą ilością wody.
  • Wybieraj kosmetyki z łagodnymi składami,

a codzienna pielęgnacja będzie przyjemniejsza! ♥