Curlmelon i Lemon Lemur to nasze pierwsze żele utrwalające skręt. Ich rola jest prosta! Jeden i drugi ma za zadanie utrzymać w ryzach włosy kręcone i falowane. Jeśli jeszcze zastanawiacie się między Curlmelonem a Lemon Lemurem, to ten wpis powinien ułatwić Wam wybór i rozwiać wszelkie wątpliwości!
A jeśli jesteś początkującą włosomaniaczką lub początkującym włosomaniakiem, to poniżej znajdziesz informacje o podstawach dbania o skręt!
Kluczowe różnice i podobieństwa w składach żeli Curlmelon i Lemon Lemur oznaczyliśmy odpowiednimi kolorami. Mamy nadzieję, że będzie to czytelne 🙂
Curlmelon: nasz flagowiec!
Zanim przejdziemy stricte do porównania: Curlmelon i Lemon Lemur – omówmy na początku Curlmelona!
W roku 2020 premierę miał nasz pierwszy, a zarazem pierwszy w POLSCE stylizator naturalny dla włosów kręconych: CURLMELON. W ciągu krótkiego czasu otrzymał miano Produktu Roku 2020 magazynu Women’s Health.
Rzućmy okiem na jego skład!
Składniki: Aqua, Panthenol, Cellulose Gum, Xylitylglucoside, Anhydroxylitol, Xylitol, Glucose, Hydroxypropyltrimonium Honey, Xanthan Gum, Inulin, Cellulose, Fructose, Pelvetia Canaliculata Extract, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Sodium Levulinate, Lactic Acid, Sodium Citrate, Potassium Sorbate, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol, Sorbic Acid, Parfum.
Pierwsze, co rzuca się nam w oczy, to humektanty, które stanowią bazę naszego stylizatora Curlmelon. Panthenol w połączeniu z gumą celulozową i ksantanową zapewniają mocne utrwalenie połączone z dogłębnym, typowo mokrym nawilżeniem. Loki mogą być z natury suche, dlatego zdecydowaliśmy się na stworzenie nawilżającego stylizatora, który dostarczy im tego, czego najbardziej potrzebują do pięknej definicji!
Kto stosował już Curlmelona ten wie, że jego konsystencja jest istną galaretką! To za sprawą inuliny, celulozy i fruktozy, które dzięki odpowiednim proporcjom umożliwiły nam osiągnięcie formy galaretki bez użycia poliwinylowych surowców.
Jednakże kluczowym składnikiem w żelu Curlmelon jest wyciąg z algi brunatnicy. Doskonale nawilża, dociera do rdzenia włosa i świetnie działa w połączeniu z innymi nawilżaczami, które zawarliśmy w składzie naszego żelu. Dzięki niej produkt nie puszy włosów i jednocześnie chroni przed ucieczką wilgoci.
Jak widać: nie takie humektanty straszne – trzeba jednak je odpowiednio „pomalować”! 😉
Żel doskonale współgra ze swoim „bratem”, czyli kremem bez spłukiwania z tej samej linii. Więcej na temat kremu znajdziecie w poniższym wpisie:
Lemon Lemur: objętość i utrwalenie!
Co może dawać dobrą objętość? Proteiny! Dlatego nasz Lemon Lemur powstał z myślą o włosach, które mają skłonność do jej utraty, a jednocześnie walczą o dobrą definicję.
Jak wygląda skład?
Składniki: Aqua, Panthenol, Cellulose Gum, Xylitylglucoside, Hydrolyzed Oat Protein, Hydrolyzed Amaranth Protein, Inulin, Fructose, Glucose, Cellulose, Glycolipids, Anhydroxylitol, Xylitol, Hydroxypropyltrimonium Honey, Xanthan Gum, Salix Nigra Bark Extract, Citrus Limon Fruit Extract, Pelvetia Canaliculata Extract, Citric Acid, Lactic Acid, Sorbic Acid, Dehydroacetic Acid, Sodium Citrate, Sodium Levulinate, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Benzyl Alcohol, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Parfum, Amyl Cinnamal, Cinnamyl Alcohol, Geraniol, Hydroxycitronellal, Limonene, Linalool.
To, co rzuca się w oczy jako pierwsze, to bardzo podobna baza żeli Curlmelon i Lemon Lemur. Czyli baza z panthenolu, gumy celulozowej i ksantanowej, a także zawartość inuliny, celulozy i fruktozy.
Proteiny roślinne z amarantusa i owsa zapewniają objętość oraz ochronę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Jeśli obawiasz się przeproteinowania, to uspokajamy! Roślinne proteiny nie niosą tego ryzyka, co proteiny odzwierzęce, np. keratyna hydrolizowana, mleczne itp.
W żelu Lemon Lemur zawarliśmy także inne ekstrakty, niż w stylizatorze Curlmelon. W Lemurze znajdziemy ekstrakt z kory wierzby czarnej, który jest naturalnym źródłem salicylanów – pełni zarówno funkcję naturalnego konserwantu, jak i definiuje skręt włosów. Lemon Lemur zawdzięcza swoją nazwę nie bez powodu, ponieważ posiada pozyskiwany przez nas wyciąg z cytryny. Domyka łuski włosa, wygładza i jest bogaty w przeciwutleniacze!
Co jeszcze wyróżnia Lemura? Oczywiście lżejsza, bardziej kremowa konsystencja.
Curlmelon i Lemon Lemur: porównanie
Porównajmy te dwa żele!
Podobieństwa:
- baza panthenol + guma celulozowa,
- zawartość ekstraktu z algi brunatnicy,
- takie same humektanty.
A jakie są różnice? Podsumujmy:
Curlmelon czy Lemon Lemur?
Mieliście już przyjemność testować nasze stylizatory? Podzielcie się wrażeniami pod naszym najnowszym postem na instagramie!
Oba żele kupicie stacjonarnie w Drogeriach Pigment i Centrum Dermatologii Symbiosis, a także w sklepie internetowym napieknewlosy.pl w kategorii HAIRY TALE COSMETICS.