JAK STOSOWAĆ ŻEL DO WŁOSÓW?

Jak stosować żel do włosów, żeby osiągnąć zdefiniowane, miękkie, pełne objętości, ale nie napuszone włosy? Z naszą instrukcją na pewno uda się osiągnąć taki efekt!

jak stosować żel do włosów

Jak stosować żel do włosów? Zawsze na mokro!

  1. Myjemy głowę „standardowo”, na przykład naszymi szamponami czy cowashami. Dokładnie spłukujemy.
  2. Nakładamy odżywkę lub maskę i wczesujemy w mokre włosy. Możemy potrzymać 5-20 minut.
  3. Spłukujemy letnią wodą.

I teraz, po spłukaniu maski lub odżywki, przechodzimy do STYLIZACJI. Włosy nadal są całkowicie mokre! Sposób podstawowy, w dalszej części wariacje na temat 🙂

  1. Nakładamy żel porcjami na mokre włosy: pasmo po paśmie, polecamy podzielić włosy na 6-8 pasm i na każde nałożyć ilość 1 małego groszka roztartego w dłoniach. Nakładamy metodą „modlących się dłoni” (praying hands), wprasowując produkt.
  2. Każde pasmo, które już jest pokryte żelem, „dogniatamy”. Zbieramy dłonią od końcówek do nasady i ściskamy, wyciskając nadmiar wody i „wciskając” żel we włosy. Jeżeli robi się za sucho, można dognieść odrobinę ciepłej wody.
  3. Odciskamy nadmiar wody w koszulkę bawełnianą i zostawiamy do wyschnięcia lub suszymy dyfuzorem.
  4. Odgniatamy sucharki! Czyli w 100%, całkowicie suche zaschnięte z żelem włosy. Możemy do tego użyć po prostu dłoni, kropelki oleju/serum silikonowego lub czepka.

Sucharki mogą wyglądać naprawdę „ciekawie”! Zazwyczaj zwiastują GHD (good hair day; dzień dobrych włosów), ale też nie są konieczne: czasem włosy „same się rozgniatają” po wyschnięciu. Dzieje się to często również po pójściu spać w sucharkach (wtedy zalecamy spanie w czepku).

Jak stosować żel do włosów: wariacje na temat 🙂

Po myciu, ale przed nałożeniem żelu:

Przed żelem, możemy dać oczywiście „bs”, czyli odżywkę bez spłukiwania. Doskonale do tego sprawdzi się NASZ PIERWSZY KREM DO LOKÓW! HAIRY TALE CURLMELON

Jeśli jednak nie mamy w posiadaniu bs-a, to możemy użyć niewielkiej ilości zwykłej odżywki: proponujemy emolientową bez silikonów. Czy nasze maski sprawdzą się w roli bs? Sprawdziliśmy to! Proteinowa OATME doskonale podbija skręt, natomiast emolientowa BIANA wygładza i dodaje im miękkości. Dokładniej opisaliśmy to w tym wpisie:

Podczas nakładania:

Możemy wykonać miskowanie, to znaczy nałożyć żel, odcisnąć wodę wraz z żelem do miseczki, a następnie zanurzać w tej wodzie włosy (jeżeli za mało, dolać odrobinę wody) i znów ugniatać. W taki sposób naprawdę świetnie nawilżymy włosy. Na koniec można dołożyć odrobinę żelu i wgnieść już bez miskowania.

Innym sposobem na jeszcze lepsze wydobycie skrętu jest użycie szczotki Denman. Z jej pomocą wczesujemy stylizator, a następnie „dogniatamy” włosy.

Dodatkowe triki!

Niektóre włosy nie lubią odsączania w koszulkę – skręt się wtedy psuje, filcuje. Wtedy proponujemy spróbować odsączyć je wyłącznie dłońmi, a następnie podsuszyć dyfuzorem.

Stopień „mokrości” włosów do nakładania żelu to kwestia indywidualna, niektórzy wolą kłaść żel na bardzo mokre włosy, u innych mocniejsze utrwalenie daje nałożenie na odciśnięte już dłonią (wciąż oczywiście mokre).

Plopping, czyli złapanie włosów w „czepek” z koszulki lub po prostu czepek po całym myciu potrafi również podbić skręt.

Suszenie z użyciem dyfuzora

Kluczowe jest nie ruszanie suszarką, gdy jest włączona. Nabieramy włosy, umieszczając je w dyfuzorze, włączamy nadmuch, wyłączamy i DOPIERO WTEDY odstawiamy suszarkę od włosów.

Mamy nadzieję, że nie ma już wątpliwości, jak stosować żel do włosów, by efekty były zachwycające, a włosy zdefiniowane i miękkie.

Jak stosować żel do włosów