JAK STOSOWAĆ ŻEL DO WŁOSÓW?

Jak stosować żel do włosów, żeby osiągnąć zdefiniowane, miękkie, pełne objętości, ale nie napuszone włosy? Z naszą instrukcją na pewno uda się osiągnąć taki efekt!

jak stosować żel do włosów

Najważniejsza zasada: włosy stylizujemy zawsze na mokro!

  1. Myjemy głowę “standardowo”, na przykład naszymi szamponami czy cowashami. Dokładnie spłukujemy.
  2. Nakładamy odżywkę lub maskę i wczesujemy w mokre włosy. Możemy potrzymać 5-20 minut.
  3. Spłukujemy letnią wodą.

I teraz, po spłukaniu maski lub odżywki, przechodzimy do STYLIZACJI. Włosy nadal są całkowicie mokre! Sposób podstawowy, w dalszej części wariacje na temat 🙂

  1. Nakładamy żel porcjami na mokre włosy: pasmo po paśmie, polecamy podzielić włosy na 6-8 pasm i na każde nałożyć ilość 1 małego groszka roztartego w dłoniach. Nakładamy metodą “modlących się dłoni” (praying hands), wprasowując produkt.
  2. Każde pasmo, które już jest pokryte żelem, “dogniatamy”. Zbieramy dłonią od końcówek do nasady i ściskamy, wyciskając nadmiar wody i “wciskając” żel we włosy. Jeżeli robi się za sucho, można dognieść odrobinę ciepłej wody.
  3. Odciskamy nadmiar wody w koszulkę bawełnianą i zostawiamy do wyschnięcia lub suszymy dyfuzorem.
  4. Odgniatamy sucharki! Czyli w 100%, całkowicie suche zaschnięte z żelem włosy. Możemy do tego użyć po prostu dłoni, kropelki oleju/serum silikonowego lub czepka.

Sucharki mogą wyglądać naprawdę “ciekawie”! Zazwyczaj zwiastują GHD (good hair day; dzień dobrych włosów), ale też nie są konieczne: czasem włosy “same się rozgniatają” po wyschnięciu. Dzieje się to często również po pójściu spać w sucharkach (wtedy zalecamy spanie w czepku).

Wariacje na temat 🙂

Po myciu, ale przed nałożeniem żelu:

Przed żelem, możemy dać oczywiście “bs”, czyli odżywkę bez spłukiwania. Doskonale do tego sprawdzi się NASZ PIERWSZY KREM DO LOKÓW! HAIRY TALE CURLMELON

Jeśli jednak nie mamy w posiadaniu bs-a, to możemy użyć niewielkiej ilości zwykłej odżywki: proponujemy emolientową bez silikonów. Czy nasze maski sprawdzą się w roli bs? Sprawdziliśmy to! Proteinowa OATME doskonale podbija skręt, natomiast emolientowa BIANA wygładza i dodaje im miękkości. Dokładniej opisaliśmy to w tym wpisie:

Podczas nakładania:

Możemy wykonać miskowanie, to znaczy nałożyć żel, odcisnąć wodę wraz z żelem do miseczki, a następnie zanurzać w tej wodzie włosy (jeżeli za mało, dolać odrobinę wody) i znów ugniatać. W taki sposób naprawdę świetnie nawilżymy włosy. Na koniec można dołożyć odrobinę żelu i wgnieść już bez miskowania.

Innym sposobem na jeszcze lepsze wydobycie skrętu jest użycie szczotki Denman. Z jej pomocą wczesujemy stylizator, a następnie “dogniatamy” włosy.

Dodatkowe triki!

Niektóre włosy nie lubią odsączania w koszulkę – skręt się wtedy psuje, filcuje. Wtedy proponujemy spróbować odsączyć je wyłącznie dłońmi, a następnie podsuszyć dyfuzorem.

Stopień “mokrości” włosów do nakładania żelu to kwestia indywidualna, niektórzy wolą kłaść żel na bardzo mokre włosy, u innych mocniejsze utrwalenie daje nałożenie na odciśnięte już dłonią (wciąż oczywiście mokre).

Plopping, czyli złapanie włosów w “czepek” z koszulki lub po prostu czepek po całym myciu potrafi również podbić skręt.

Suszenie z użyciem dyfuzora

Kluczowe jest nie ruszanie suszarką, gdy jest włączona. Nabieramy włosy, umieszczając je w dyfuzorze, włączamy nadmuch, wyłączamy i DOPIERO WTEDY odstawiamy suszarkę od włosów.

Mamy nadzieję, że nie ma już wątpliwości, jak stosować żel do włosów, by efekty były zachwycające, a włosy zdefiniowane i miękkie.

Instrukcja: Jak stosować żel do włosów