Zielone was(sss)abi! WASABI: wcierka stymulująca Hairy Tale Cosmetics

„Tak, ta wcierka Wasabi miała nazywać się WA(SSS)SABI. Powstrzymałam się sama.” ~ Agnieszka @napieknewlosy

Wcierka z ekstraktem z wasabi, czyli chrzanu japońskiego, była naszym marzeniem od lat! Pozyskanie odpowiedniej jakości kłącza wraz z listkami oraz ekstraktu było ogromnym wyzwaniem, ale udało się! Jesteśmy niezwykle dumni, że mogliśmy stworzyć… chyba pierwszy taki produkt na rynku, na pewno pierwszy w polskim świecie kosmetycznym.

Samo kłącze wasabi do pierwszej partii wcierek kosztowało fortunę, kupiliśmy oczywiście świeże kłącze, po czym przerobiliśmy je na ekstrakt wyjątkowo w zaprzyjaźnionym azjatyckim laboratorium. W przeciwieństwie do grzybów shiitake, które dostępne są w Polsce i w Europie, o wasabi stoczyliśmy prawdziwą walkę i nie chcieliśmy narażać tego zielonego złota na długotrwały transport i utratę części właściwości. Sproszkowany, suchy ekstrakt dotarł do nas i był to zdecydowanie szczęśliwy dzień! Bez wątpienia wcierka Wasabi to jedyny taki produkt na polskim rynku kosmetycznym.

Autorem grafiki węża jest Olek @alexz_berger z naszej ekipy HTC i napieknewlosy.pl, natomiast o graficzny szlif zadbała Dagmara @rzeczowki.

hairy tale cosmetics wasabi wcierka stymulująca
fot. @jedno.spojrzenie

Wcierka WASABI, dla kogo?

Wcierka WASABI jest idealna dla osób, które szukają nowego bodźca stymulującego skórę głowy. Ta wcierka pomoże w zapuszczeniu długich, zdrowych i pięknych włosów. Składniki wspierające sam ekstrakt z wasabi sprawiają, że wcierka działa nie tylko stymulująco, ale też nawilżająco i regulująco na skórę głowy.

Co kryje wcierka Wasabi?

Główny bohater tej wcierki, czyli wasabi, otoczony jest kompleksem witamin i aminokwasów, które poprawiają nawilżenie skóry głowy i działają kojąco. Przenikanie cennych składników ekstraktu i jego efektywność wspomaga propanediol, a pantenol jeszcze dodatkowo nawilża.

Kwas laktobionowy i glukonolakton poprawiają nawilżenie skóry głowy i działają antyoksydacyjnie. Kwas laktobionowy znajduje zastosowanie w kuracji przeciwtrądzikowej i wspomagającej walkę z łojotokowym zapaleniem skóry głowy (ŁZS).

Wasabi (Wasabia Japonica)

Chrzan japoński z rodziny kapustowatych, czyli właśnie WASABI, inaczej wasabia japońska, a w nazwach łacińskich Wasabia japonica to nasz składnik przewodni! W Japonii swego czasu popularne było nacieranie skóry głowy świeżym kłączem wasabi i choć ma to sens, to forma wcierki wydaje się zdecydowanie wygodniejsza.

Co konkretnie wpływa na właściwości stymulujące wasabi? Jest to izosaponaryna oraz związki siarkoorganiczne: izotiocyjaniany (ITCs). Kluczowym izotiocyjanianem w wasabi jest izotiocyjanian 6-(metylosulfinylo)heksylu (6-MSITC). Poza działaniem stymulującym, wasabi wykazuje właściwości bakteriobójcze, także w kierunku gronkowca złocistego Staphylococcus aureus.

Analiza składu

  • Aqua: woda
  • Wasabia Japonica (Wasabi) Root Extract: ekstrakt z chrzanu japońskiego (wasabi)
  • Panthenol: pantenol, składnik nawilżający i łagodzący, humektant
  • Propanediol: glikol roślinny, poprawia rozpuszczalność składników aktywnych
  • Ammonium Glycyrrhizate: pochodna kwasu glicyretynowego z lukrecji
  • Mannitol: humektant
  • Arginine: arginina, aminokwas
  • Niacinamide: niacynamid
  • Calcium Pantothenate: kwas pantotenowy
  • Faex (Yeast) Extract: ekstrakt z drożdży
  • Allantoin: alantoina, humektant
  • Threonine: treonina, aminokwas
  • Biotin: biotyna, witamina B7
  • Lactobionic Acid: kwas laktobionowy, kwas PHA, reguluje pH, działa przeciwłojotokowo
  • Gluconolactone: glukonolakton, reguluje pH, chelatuje, działa antyoksydacyjnie
  • Sodium Levulinate: konserwant
  • Potassium Sorbate: konserwant

Przy każdej naszej wcierce z pierwszego trio GRASSHOPPER, WASABI, MAGIC MUSHROOMS przypominamy:

Produkt nie zawiera dodatków zapachowych, ma naturalny zapach zastosowanych surowców. Wstrząsnąć przed użyciem. Osad na dnie jest zjawiskiem naturalnym.

Jak stosować wcierkę Wasabi?

Nanieś niewielką porcję produktu na wilgotną skórę głowy po myciu. Delikatnie wmasuj, nie spłukuj. Stosuj po każdym myciu.

Źródła:

  • Lu, Zhongjing, Christopher R. Dockery, Michael Crosby, Katherine Chavarria, Brett Patterson, and Matthew Giedd. „Antibacterial Activities of Wasabi against Escherichia Coli O157:H7 and Staphylococcus Aureus.” Frontiers in Microbiology 7 (2016). doi:10.3389/fmicb.2016.01403.
  • Mashima, Kyoko, Mayu Hatano, Hideyuki Suzuki, Makoto Shimosaka, and Goro Taguchi. „Identification and Characterization of Apigenin 6-C-Glucosyltransferase Involved in Biosynthesis of Isosaponarin in Wasabi (Eutrema Japonicum).” Plant and Cell Physiology 60, no. 12 (2019): 2733-743. doi:10.1093/pcp/pcz164.
  • Yamada-Kato, Tomoe, Isao Okunishi, Yosuke Fukamatsu, Hidenori Tsuboi, and Yusuke Yoshida. „Stimulatory Effects of 6-Methylsulfinylhexyl Isothiocyanate on Cultured Human Follicle Dermal Papilla Cells.” Food Science and Technology Research 24, no. 3 (2018): 567-72. doi:10.3136/fstr.24.567.