Prosto z browaru? GRASSHOPPER: wcierka chmielowa Hairy Tale Cosmetics

Wcierka regulująca Grasshopper, czyli nasz pasikonik, powstała podobnie jak cowash Murky, trochę przez przypadek – co nie oznacza, że jej receptura nie została przemyślana i dopracowana pod każdym względem!

Pewnego dnia otrzymaliśmy od Laboratorium Symbiosis wieści, że mamy dostęp do chmielu z polskich upraw. Chmiel to w pielęgnacji skóry głowy czyste złoto! Gdy byliśmy w trakcie przeprowadzania testów okazało się, że pojawiła się też opcja na pozyskanie drożdży browarniczych z polskich browarów. Chmiel i drożdże – czy to nie brzmi jak połączenie idealne? GRASSHOPPER musiał powstać jako „trzeci bliźniak” węży WA(SSS)ABI oraz MAGIC MUSHROOMS.

Skąd pomysł na pasikonika? Hop to po angielsku po prostu „chmiel”, grasshopper to “konik polny”. Dzięki tej grze słownej powstał nasz pasikonik!

Autorem grafiki pasikonika jest Olek @alexz_berger z naszej ekipy HTC i napieknewlosy.pl, natomiast o graficzny szlif zadbała Dagmara @rzeczowki.

Mina pasikonika może być rezultatem relaksujących właściwości chmielu, który, nie zapominajmy, należy do rodziny konopiowatych (Cannabaceae) 😉

hairy tale cosmetics grasshopper wcierka chmielowa 100 ml
fot. @jedno.spojrzenie

Wcierka Grasshopper, dla kogo?

Wcierka GRASSHOPPER sprawdzi się u każdego – zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Działa regulująco i nawilżająco, a więc nie spowoduje efektu ściągnięcia skóry głowy. Można jej używać bez obaw przy zwiększonym przetłuszczaniu oraz przy łuszczeniu się skóry czy drobnym łupieżu.

Warto po nią sięgnąć w przypadkach wypadania typu androgenowego.

Co kryje wcierka Grasshopper?

We wcierce GRASSHOPPER główną rolę gra oczywiście chmiel i drożdże, ale jak w każdej recepturze bohater główny musi mieć swoje postacie wspierające! Tutaj jest to przede wszystkim kojący i nawilżający polisacharyd pochodzący m.in. z cykorii (Inulin Lauryl Carbamate), kompleks nawilżający w postaci pantenolu, propanediolu oraz gliceryny, a także glukonolakton. Inulin Lauryl Carbamate poprawia też wydajność działania ekstraktów.

Glukonolakton poprawia nawilżenie skóry głowy, działa antyoksydacyjnie a nawet chelatująco. Normalizuje też wydzielanie sebum, co w połączeniu z chmielem daje przepotężną regulującą moc.

CHMIEL (Humulus lupulus)

Szyszki chmielu to niesamowity składnik, który jest skarbem naszych polskich upraw. To on daje goryczkę w piwie, pochodzącą z lupuliny wydzielanej wewnątrz szyszek chmielu. Lupulina to gorzki, żółty proszek, o wysokiej zawartości olejku eterycznego, humulonu, lupulonu, przeróżnych wosków i flawonoidów i wielu innych składników organicznych.

Co ważne, szyszki chmielu tracą swoje właściwości i „moc” z czasem, dlatego dzięki natychmiastowej ekstrakcji w Laboratorium Symbiosis jesteśmy w stanie zachować ich maksymalne stężenie na dłużej.

Badania prowadzone nad chmielem są niezwykle obiecujące w zakresie hamowania 5α-reduktazy, czyli może on stanowić oręż w walce z łysieniem androgenowym.

Ekstrakt chmielu, a przede wszystkim lupulina, wykazuje działanie bakteriobójcze w stosunku do bakterii Gram dodatnich i gram ujemnych.

Dostępne są badania nad ekstraktem z chmielu wykorzystywanym w leczeniu trądziku pospolitego.

DROŻDZE (Saccharomyces Cerevisiae)

Saccharomyces Cerevisiae to gatunek drożdży wykorzystywany w fermentacji górnej piw typu „Ale”, na przykład Scottish Ale, Porter, Stout, American Ale lub APA.

Drożdże są interesującym składnikiem w pielęgnacji skóry głowy z uwagi na wysoką zawartość aminokwasów o właściwościach nawilżających, a także peptydów i polisacharydów stymulujących i kojących. Są one także bogate w witaminy z grupy B: B6, B12, a także cynk, miedź i mangan, które również wpływają korzystnie na odczucia na skórze.

Analiza składu

  • Aqua: woda
  • Saccharomyces Cerevisiae: drożdże browarnicze
  • Humulus Lupulus (Hop) Extract: ekstrakt z chmielu
  • Panthenol: pantenol, składnik nawilżający i łagodzący, humektant
  • Propanediol: glikol roślinny, poprawia rozpuszczalność składników aktywnych
  • Glycerin: gliceryna, humektant
  • Inulin Lauryl Carbamate: połączenie inuliny z cykorii i kwasu laurynowego z kokosa, poprawia działanie ekstraktów
  • Gluconolactone: glukonolakton, reguluje pH, chelatuje, działa antyoksydacyjnie
  • Sodium Levulinate: konserwant
  • Potassium Sorbate: konserwant

Przy każdej naszej wcierce z trio GRASSHOPPER, WASABI, MAGIC MUSHROOMS przypominamy:

Produkt nie zawiera dodatków zapachowych, ma naturalny zapach zastosowanych surowców. Wstrząsnąć przed użyciem. Osad na dnie jest zjawiskiem naturalnym.

Jak stosować wcierkę Grasshopper?

Nanieś niewielką porcję produktu na wilgotną skórę głowy po myciu. Delikatnie wmasuj, nie spłukuj. Stosuj po każdym myciu.

Źródła:

  • Guiomar, Liliana Sofia Lima. „Evaluation of Humulus Lupulus L. Therapeutic Properties for the Treatment of Skin Diseases.” May 20, 2020.
  • Gaspar, L.r., F.b. Camargo, M.d. Gianeti, and P.m.b.g. Maia Campos. „Evaluation of Dermatological Effects of Cosmetic Formulations Containing Saccharomyces Cerevisiae Extract and Vitamins.” Food and Chemical Toxicology 46, no. 11 (2008): 3493-500. doi:10.1016/j.fct.2008.08.028.
  • Lewis, J. C., Gordon Alderton, J. F. Carson, D. M. Reynolds, and W. D. Maclay. „Lupulon And Humulon—Antibiotic Constituents Of Hops 1.” Journal of Clinical Investigation 28, no. 5 Pt 1 (1949): 916-19. doi:10.1172/jci102178.
  • Okano, Yuri, Nobuo Okamoto, Tatsuo Yamamura, and Hitoshi Masaki. „Hop Extract as a New Potent Ingredient for Air Growth Products.” Journal of Society of Cosmetic Chemists of Japan 29, no. 4 (1996): 411-16. doi:10.5107/sccj.29.411.
  • Tadzio Liśkiewicz. „Surowce Do Produkcji Piwa Słód, Chmiel, Drożdże, Woda.” Www.warzymypiwo.pl. Accessed April 25, 2021. https://slideplayer.pl/slide/429659/.
  • Yamaguchi, Naoto, Keiko Satoh-Yamaguchi, and Mitsunori Ono. „In Vitro Evaluation of Antibacterial, Anticollagenase, and Antioxidant Activities of Hop Components (Humulus Lupulus) Addressing Acne Vulgaris.” Phytomedicine 16, no. 4 (2009): 369-76. doi:10.1016/j.phymed.2008.12.021.