WŁOSING WAKACYJNY: ULTRA-REGENERACJA!

Lato, gorąco i morskie kąpiele to niemal nieodłączny element wakacji. Korzystając z wypoczynku i wolnego czasu od pracy często zapominamy o naszych włosach i odpowiedniej ochronie skóry głowy. W końcu z urlopu należy czerpać garściami. Natomiast od czasu do czasu możemy pozwolić sobie na WAKACYJNY WŁOSING!

 

wakacyjny włosing
fot. @jedno.spojrzenie

Włosing wakacyjny

Jeśli lubimy spędzać urlop nad morzem lub jesteśmy częstymi bywalcami na basenie to dobrze wiemy, że słona i chlorowana woda potrafią dać w kość naszym włosom. By dostarczyć im ultra-odżywienia, nasz sposób na wakacyjny włosing może okazać się dla Was strzałem w dziesiątkę!

Przydadzą się Wam poniższe produkty:

Co dalej?

Dwie maski i myjadło mogą oznaczać jedno… METODĘ OMO! Jeśli już trochę siedzimy w temacie świadomej pielęgnacji to wiemy, że ta metoda to doskonały sposób na odżywienie włosów suchych, plączących się, kręconych, a także farbowanych i rozjaśnianych. Pozytywne efekty odczują również włosy wysokoporowate i takie, które kochają treściwą i wieloetapową pielęgnację.

 

  1. Rozczesujemy pasma zgodnie z kierunkiem lania wody (wyjątek to kręcone włosy, których nie czeszemy na sucho).
  2. Moczymy włosy i skórę głowy pod prysznicem.
  3. Następnie niewielką ilość maski OATME rozprowadzamy równomiernie na pasmach; opcjonalnie możemy ją wczesać!
  4. Po kilku minutach spłukujemy i wmasowujemy co-wash FLUFFY w skórę głowy. Wytworzoną pianę rozprowadzamy po długości włosów i spłukujemy ciepłą wodą; opcjonalnie spieniamy porcję co-washa w osobnym pojemniczku i wówczas przechodzimy do mycia.
  5. Nakładamy maskę MERHAIR na pasma i pozostawiamy ją na 5-15 minut. Spłukujemy i cieszymy się efektami wakacyjnego włosingu!

 

Co możemy jeszcze zrobić?

By dopełnić nasz wakacyjny włosing, rozprowadzamy na długości włosów niewielką ilość kremu bez spłukiwania Curlmelon – ,,groszek” wystarczy!

Krem ochroni nasze pasma przed uszkodzeniami mikrostruktury osłonki wywołanymi UV. Posiada też właściwości termoochronne, dlatego stanowi dodatkową cegiełkę w wakacyjnej ochronie.

Efekty wakacyjnego włosingu

Proteiny roślinne zawarte w masce Oatme oraz co-washu Fluffy działają nie tylko na objętość, ale zabezpieczają włosy przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Otulają pasma, chroniąc przed uszkodzeniami mechanicznymi i termicznymi. Słyną też z właściwości kojących podrażnienia.

Dlaczego na drugie ,,O” ląduje Merhair?

Latem, gdy punkt rosy wynosi około < 16,7°C nietrudno o utratę nawilżenia. Dlatego nasza rada to dostarczanie włosom w tym czasie humektantów, które pozwolą uzupełnić ,,włosową dietę” o odpowiednie nawilżenie.

Jeśli wolicie zamknąć OMO emolientem – nie ma problemu! Ważna jest obserwacja naszych włosów i dostarczanie im tego, co najlepiej się sprawdza.

Poznajcie inne sposoby na WAKACYJNY WŁOSING!

Na naszym instagramie @hairytalecosmetics znajdziecie całą serię wpisów na temat letniej pielęgnacji. Gorąco zachęcamy do śledzenia naszych tipów ❤