Wcierka Magic Mushrooms, czyli magiczne grzyby! Koncept tej wcierki powstał przed wielkim szałem na grzyby jako motyw na przykład na ubraniach, a sama wcierka się zmaterializowała kiedy już szał przeminął. Czy to źle? Absolutnie nie, bo nasz produkt jest zdecydowanie ponadczasowy! A grzyby są magiczne w swoim… braku magiczności, a czystej biochemii!
Ekstrakt wytwarzamy ze świeżego surowca w Laboratorium Symbiosis dla zachowania maksimum właściwości cennych grzybów shiitake.
Autorem grafiki węża jest Olek @alexz_berger z naszej ekipy HTC i napieknewlosy.pl, natomiast o graficzny szlif zadbała Dagmara @rzeczowki.
Wcierka Magic Mushrooms, dla kogo?
Genezę nazwy i grafiki już mamy, a co z działaniem? Dla kogo jest ta wcierka?
Jest to zdecydowanie najbardziej wszechstronna wcierka z naszego premierowego trio. Działa rewitalizująco, czyli tonizuje, odświeża, nawilża skórę głowy. Nada się zarówno dla suchej, jak i przetłuszczającej się skóry głowy. Stosować mogą ją oczywiście zarówno kobiety jak i mężczyźni.
Co kryje wcierka Magic Mushrooms?
We wcierce MAGIC MUSHROOMS pierwsze skrzypce gra doskonale współdziałający duet kwasu szikimowego i ekstraktu z grzybów shiitake. Nie było potrzeby dodawać nic innego, bo ten duet po prostu robi robotę! Działanie ekstraktu wspomaga propanediol, a pantenol koi ewentualne podrażnienia na skórze. Tyle!
Ponadto wcierka delikatnie złuszcza naskórek, regulując proces rogowacenia. Dzięki temu nie ma konieczności częstego sięgania po peelingi skóry głowy (co nie zmienia faktu, że nie należy o nim zapominać!).
Grzyby Shitake (Lentinula Edodes)
Grzyby shitake, czyli Lentinula Edodes, to inaczej twardnik japoński. Naturalnie występuje on w Azji i od tysięcy lat wykorzystywany jest w tradycyjnej kuchni i medycynie wschodu. Wybraliśmy go jako składnik przewodni wcierki do skóry głowy z uwagi na wysoką zawartość alfa i beta-glukanów oraz innych polisacharydów, a szczególnie bardzo wyjątkowego lentinanu.
Lentinan to polisacharyd z grupy β-glukanów, który jest obecnie pod baczną obserwacją z uwagi na potencjalne działanie prozdrowotne. W pielęgnacji opieramy się na jego działaniu antybakteryjnym, szczególnie przeciw Staphylococcus aureus, czyli gronkowcowi złocistemu. Gronkowiec złocisty może powodować stany zapalne na skórze głowy oraz potęgować nieprzyjemne dolegliwości związane z ŁZS (łojotokowym zapaleniem skóry głowy).
Kwas szikimowy (Shikimic Acid)
Kwas szikimowy należy do grupy kwasów AHA. Pasuje do grzybów shitake nie tylko działaniem, ale i… nazwą! Pochodzi ona bowiem od japońskiego słowa シキミ (Shikimi) oznaczającego anyż, konkretnie badian japoński, z którego pierwotnie był on wytwarzany. Działa on antyoksydacyjnie oraz przeciwstarzeniowo na skórę, co w kontekście włosów może umożliwić zachowanie upragnionej gęstości i kondycji na dłużej.
Składnik ten ogranicza również rogowacenie naskórka, a więc przyczynia się do utrzymania czystych, nieprzytkanych nadmiarem sebum mieszków włosowych. Kwas szikimowy reguluje również pracę samych gruczołów łojowych, pomagając w ograniczeniu nadmiernego przetłuszczania.
Analiza składu wcierki Magic Mushrooms
- Aqua: woda
- Shikimic Acid: kwas szikimowy, kwas AHA, regulator pH, przeciwutleniacz
- Lentinula Edodes (Shiitake) Extract: ekstrakt z twardnika japońskiego (grzybów shitake)
- Panthenol: pantenol, składnik nawilżający i łagodzący, humektant
- Propanediol: glikol roślinny, poprawia rozpuszczalność składników aktywnych
- Sodium Levulinate: konserwant
- Potassium Sorbate: konserwant
Przy każdej naszej wcierce z pierwszego trio GRASSHOPPER, WASABI, MAGIC MUSHROOMS przypominamy:
Produkt nie zawiera dodatków zapachowych, ma naturalny zapach zastosowanych surowców. Wstrząsnąć przed użyciem. Osad na dnie jest zjawiskiem naturalnym.
Jak stosować wcierkę Magic Mushrooms?
Nanieś niewielką porcję produktu na wilgotną skórę głowy po myciu. Delikatnie wmasuj, nie spłukuj. Stosuj po każdym myciu.
Źródła:
- Ishikawa, Noemia Kazue, Maria Catarina Megumi Kasuya, and Maria Cristina Dantas Vanetti. „Antibacterial Activity Of Lentinula Edodes Grown In Liquid Medium.” Brazilian Journal of Microbiology 32, no. 3 (2001): 206-10. doi:10.1590/s1517-83822001000300008.
- Zi, Yusha, Bo Zhang, Biao Jiang, Xingyao Yang, Zilu Liang, Weiyi Liu, Congfen He, and Lei Liu. „Antioxidant Action and Protective and Reparative Effects of Lentinan on Oxidative Damage in HaCaT Cells.” Journal of Cosmetic Dermatology 17, no. 6 (2018): 1108-114. doi:10.1111/jocd.12488.