Lemon Lemur i Curlmelon: EKSTRAKTY i ich rola w stylizacji

Ekstrakty w żelu do loków mogą zastanawiać! Szczególnie te nasze, choćby ze względu na ich oryginalność, jak na produkt do stylizacji. Czy zakwaszają, czy można stosować je co stylizację? Zapraszamy do czytania!

Ekstrakty w stylizacji

Ekstrakty roślinne w zależności od rodzaju pełnią funkcję składników aktywnych – działają w określonym celu. Możemy podzielić je na kilka typów:

  • Nawilżające/powlekające – przykład ekstrakt z alg brunatnic,
  • ściągające – przykład ekstrakt z wierzby,
  • nadające objętość – przykład ekstrakt z owsa,
  • wygładzające/domykające – przykład ekstrakt z cytryny,
  • regulujące – przykład ekstrakt z piołunu.

 

W naszych żelach postawiliśmy (póki co) na nawilżające algi brunatnice (Pelvetia Canaliculata Extract).

Curlmelon i Lemon Lemur: para idealna!

żele stylizujące hairy tale cosmetics

Tworząc kolejny żel, chcieliśmy dodać Curlmelonowi parę idealną, równoważącą i bardzo różniącą się składowo na zasadzie wzajemnego uzupełniania się. Tak, żeby zdecydowanie wskazane i korzystne dla włosów było przeplatanie tych produktów lub używanie je warstwowo!

W żelu Lemon Lemur, podobnie jak w Curlmelonie, również znajduje się nawilżający i powlekający ekstrakt z algi brunatnicy. Ten polisacharydowy składnik w wyjątowy sposób nawilża, nie pusząc, a wręcz domykając nawilżenie we włosie.

Aby jeszcze bardziej dopełnić składowo Curlmelona, do Lemura dodaliśmy ekstrakt z wierzby czarnej (Salix Nigra Bark Extract) oraz pozyskiwany przez nas wyciąg z cytryny (Citrus Limon Fruit Extract).

Ekstrakt z wierzby czarnej to naturalny konserwant, pozwala nam na polepszenie trwałości produktu w naturalny sposób. Składnik ten spełnia standardy ECOCERT. Wierzba czarna to naturalne źródło salicylanów, a ekstrakt z niej działa regulująco na skórę. Na włosy natomiast ten ekstrakt działa jak… ściągacz w bluzie 😉 po prostu „dociąga” skręt, zwiększa go i świetnie utrwala.

Oczywiście stężenie ekstraktu precyzyjnie dobieramy tak, by nie było żadnego ryzyka przesuszenia włosów. Na straży nawilżenia stoją oczywiście również humektanty, takie jak kationizowany miód czy panthenol.

Poza dokręceniem loków, wierzba poprawia gładkość, blask, niejako domyka łuski i nawilżenie we włosie, redukując puszenie się.

Jak pozyskujemy ekstrakt z cytryny?

ekstrakty z cytryny

Ekstrakt z cytryny to wyjątkowy składnik w naszym produkcie, dodany jako para dla wierzby. Ekstrakty te świetnie się uzupełniają, w duecie dając jeszcze lepszy blask, domknięcie łusek i podkreślenie skrętu.

Ten ekstrakt wytwarzany jest na bieżąco ze świeżych owoców, które poddawane są liofilizacji. Ta metoda pozyskiwania ekstraktów pozwala na zachowanie maksymalnych właściwości owoców, łącznie z ich zapachem. W procesie wytwarzania ekstraktu powstaje również aromatyczna woda oraz proszek: te surowce nie są wyrzucane, a przechowywane do dalszego użytku.

Na przykładzie ekstraktu z cytryn dodać można właśnie funkcję aromatyzującą stylizatory: wiele osób ceni nasze soczyste zapachy, wyjątkowe od powszechnie dostępnych produktów tego typu!

Podsumowując, ekstrakty wzbogacają skład produktów kosmetycznych. W naszej marce Hairy Tale Cosmetics zawsze niosą ze sobą również konkretną funkcję, odpowiadającą przeznaczeniu produktu. Żaden składnik nie znajduje się u nas przypadkowo!

Masz kręcone włosy i chcesz zgłębiać wiedzę o ich świadomej pielęgnacji? Zapraszamy do dołączenia do grupy CURLY HAIR PROJECT na facebooku! Znajdziecie tam mnóstwo przydatnych wskazówek i jeszcze więcej zakręconych osób! ❤

Inne ciekawe wpisy, które mogą się przydać: