Hairy Tale Cosmetics Curlmelon: Mocno utrwalający żel do fal i loków

HAIRY TALE Cosmetics Curlmelon to jeden z naszych najnowszych i zupełnie innych produktów! Jak już wiecie, celujemy w potrzeby pielęgnacyjne każdego – również ogromnej społeczności coraz bardziej świadomych posiadaczy włosów kręconych i falowanych. Dlatego opracowaliśmy Curlmelona, który jest istnym mocarzem i radzi sobie z porządnym utrwaleniem nawet lekkiego typu skrętu.

Hairy Tale Cosmetics Curlmelon o silnej mocy utrwalenia!

hairy tale cosmetics curlmelonfot. Agnieszka Niedziałek @napieknewlosy

Podstawą budowy żelu jest połączenie panthenolu z gumą celulozową. Guma celulozowa trzyma w ryzach loki, a panthenol daje „mokre” nawilżenie. Jest on tym humektantem, który nawilża i nie tylko nie puszy, ale wręcz definiuje włosy.

Następnie mamy ksylitolowe trio, które razem nasyca włosy nawilżeniem, ponownie – nie pusząc ich. Zawarliśmy w recepturze glukozę, która jest bardziej typowym humektantem, ale też i utrwalaczem skrętu.

Dodatek pochodnej miodu – honeyquat, to król nawilżenia bez niepożądanego efektu puszenia, z uwagi na swoją quaternizowaną postać. Dzięki tej właśnie formie, jeszcze lepiej „przyczepia” się on do włosów, aby dostarczyć im maksimum swoich możliwości nawilżających.

Guma ksantanowa jest odpowiedzialna za mocne utrwalenie, natomiast inulina, celuloza i fruktoza budują żelkową konsystencję produktu. Odpowiednie proporcje tych składników umożliwiły nam osiągnięcie formy galaretki bez użycia poliwinylowych surowców czy syntetycznych zagęstników.

Kluczowym składnikiem jest również alga brunatnica Pelvetia Canaliculata. Doskonale nawilża docierając do rdzenia włosa – jej działanie nie jest tylko powierzchniowe. Świetnie działa w połączeniu z innymi nawilżaczami, które zawarliśmy w składzie naszego żelu. Dzięki niej produkt nie puszy włosów i jednocześnie chroni przed ucieczką wilgoci. Przypomina nieco znanego wszystkim „glutka lnianego”, czyli żelu wytworzonego w wyniku ugotowania w wodzie ziaren lnu, podbija więc naturalny skręt włosów.

Oczywiście, jak to w naszych kosmetykach nie obyło się bez składnika chelatującego! Dzięki niemu stylizator sprawia, że nawet przy twardej wodzie jej niekorzystne działanie jest neutralizowane, a włosy zatem zyskują miękkość, blask i doskonałą objętość.

hairy tale cosmetics curlmelon

Dowiedz się, jak wykorzystać maksimum mocy i możliwości naszego żelu!

Poczytaj więcej o tym, jak zadbać o kręcone włosy na naszej grupie na FB Curly Hair Project. Znajdziesz tam serdeczne grono pasjonatów pielęgnacji fal i loków.