Scrunchie HAIRWEAR: nasze jedwabne gumki!

Scrunchie HAIRWEAR!

Jedwabne gumki scrunchie to nasza absolutna NOWOŚĆ, nad którą pracowaliśmy przez ostatnie miesiące! Szyte ręcznie w Polsce z najwyższej jakości jedwabiu o satynowym splocie, stworzone specjalnie z myślą o upiększeniu i ochronie wszystkich rodzajów włosów. Z naszymi gumkami scrunchie, każdy włosing będzie zwieńczony sukcesem!

HairWear scrunchie, czyli najwyższa jakość!

scrunchie

fot. Mateusz Polkowski @mkpolkowski

Nasze scrunchie HairWear zostały uszyte ręcznie z jedwabiu najwyższej jakości, pozyskiwanego z jedwabników morwowych żywiących się wyłącznie liśćmi morwy. Jakość liści wpływa na jakość jedwabiu, dlatego też wybraliśmy materiał pozyskiwany z najlepszego możliwego dla jedwabników środowiska, jakim jest chińska prowincja Zhejiang, a dokładniej z Huzhou.

Chińczycy jako pierwsi mieli styczność z jedwabiem około cztery tysiące lat przed naszą erą, więc można mieć pewność, że produkcja jedwabiu w Chinach jest na najwyższym poziomie. Używamy jedwabiu o splocie satynowym, czyli bardzo gładkim i połyskującym z prawej strony, natomiast matowym z lewej. Dzięki temu włosy ślizgają się po materiale bez naruszania ich delikatnej struktury.

Wnętrze scrunchie stanowi mocna guma bez przeszyć i łączeń, dzięki której zawdzięcza swoją maksymalną żywotność i wytrzymałość.

Jakość i grubość jedwabiu określa się za pomocą specjalnej miary jaką jest MOMME: 1 momme – 4,34 grama na m² materiału

Im większa waga materiału – tym lepsza jakość i wytrzymałość tkaniny. Standardowe satyny jedwabne mają wagę od 16 do 24 momme. Nasze gumki szyte są z jedwabiu o wadze 30 momme, czyli znacznie grubszego od tych łatwo dostępnych. Oznacza to, że gumka nie straci swoich właściwości nawet podczas intensywnej eksploatacji.
Szerokość całkowita gumki ok. 9cm, szerokość materiału ok. 4.5cm

scrunchieTworząc scrunchie zadbaliśmy o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Każdą gumkę otrzymacie zapakowaną w elegancki woreczek ozdobiony drewnianą monetką, pozłacanym sznurkiem i nadrukiem z naszym logo, wykonanym metodą sitodruku. Dzięki temu scrunchie będzie bezpieczna w trakcie podróży, a także doskonale sprawdzi się jako podarunek dla bliskiej osoby!

Jak dbać o nasze bajkowe scrunchie?

scrunchiefot. Mateusz Polkowski @mkpolkowski

Gumka jest bardzo elastyczna i rozciągliwa co sprawia, że bardzo dobrze trzyma związane włosy, ale także świetnie spisze się jako ozdoba na koka czy kucyka. Gumka przy intensywnym naciąganiu może zwiększyć minimalnie swój obwód, nie wpłynie to jednak na sposób czy jakość jej użytkowania. Należy jednak o nie dbać tak, by jak najdłużej i najlepiej służyły!

Nasze gumki należy prać bardzo delikatnie w letniej wodzie, przy użyciu delikatnych detergentów. Jest to materiał naturalny, więc woda o wyższej temperaturze może szkodzić włóknom.

Po praniu nie wyciskać i nie naciągać materiału, pozostawić do samodzielnego wyschnięcia.

Dodatkowe informacje, protipy i troszkę ciekawostek:

  • Maszyny użyte do uszycia scrunchie to stare, kultowe wręcz Łuczniki wyprodukowane w 1987 roku.
  • Jedwab przez nas sprowadzony posiada certyfikat CE.
  • Odgniatanie się materiału jest całkowicie normalne i nie wpływa na jakość gumki.
  • Jedwab jest materiałem antystatycznym, więc nie powinien elektryzować włosów.
  • Szew powinien być zawsze na zewnętrznym obwodzie gumki – dzięki temu Twoja scrunchie będzie piękna, jak nowa!
  • Wnętrze naszej gumki stanowi solidna, jednolita guma, pozbawiona szytych łączeń. Gwarantuje to długie życie naszych scrunchie!
  • Traktuj swoją scrunchie łagodnie, ponieważ jest jedyna w swoim rodzaju – tak, jak Ty