FLYLIGHT: wielofunkcyjne lekkie odżywki emolientowe!

Hairy Tale Cosmetics FLYLIGHT: emolientowy kombajn!

Nasze odżywki emolientowe z serii Flylight spokojnie znajdą zastosowanie u każdego! Zacznijmy od ich podstawowej funkcji: są świetną emolientową bazą całej równowagi PEH. Mają w 100% emolientowe składy. Ich lekkość sprawia, że nie obciążą nawet najbardziej skłonnych do tego włosów.

flylight emolientowe odżywki do włosów
fot. @jedno.spojrzenie

Nasz trik: dla włosów dowolnej porowatości, ale ekstremalnie skłonnych do obciążenia, polecamy przetestować wersję dla niskiej porowatości. Nie ma w niej oleju w czystej postaci, a jedynie lekkie ich formy.

Te odżywki spokojnie mogą stać się podstawą pielęgnacji u osób, które kochają emolienty. Raz w tygodniu wystarczy wtedy przepleść je naszą odżywką humektantową Merhair, lub proteinową Oatme.

Spoiler alert: w przyszłości wypuścimy też lżejsze proteinówki, dla fanów całościowo lekkiej pielęgnacji.

Alternatywne zastosowania

Oprócz po prostu stosowania Flylightów jako odżywek emolientowych w zwykłych myciach (rekomendujemy oczywiście wczesywanie ich), można tuningować je dodatkami:

Dla większego dociążenia, dodaj na przykład ulubionego oleju.

Flylightami możesz domykać proteiny i humektanty w pielęgnacji, jeśli Twoje włosy są wrażliwe na puszenie. Na czym polega domykanie? Po prostu nałóż na włosy odżywkę humektantową (z naszej gamy jest to Merhair) lub proteinową (Oatme), wczesz, potrzymaj 15-20 minut, spłucz, a następnie wczesz odrobinę Flylighta i spłucz od razu lub po 2-5 minutach. To idealna metoda dla łatwych do przeproteinowania i przenawilżenia włosów.

Dla włosów, które nie są aż tak wrażliwe, można zrobić warstwowanie: po prostu pomiń spłukiwanie pierwszego etapu, dołóż na górę Flylighta, wczesz i spłucz wszystko razem.

Flylight na kręcone włosy?

Serię Hairy Tale Cosmetics FLYLIGHT możesz stosować również jako lekki, ale 100% emolientowy bs (odżywkę bez spłukiwania). Kręcone włosy będą usatysfakcjonowane 🙂

Z uwagi na prosty skład, mały dodatek zapachowy, odpowiednio dobrane konserwanty i potwierdzone działanie przeciwdrobnoustrojowe, można je stosować na skórę głowy.

Przypominamy, że wszystkie Flylighty posiadają właściwości przeciwdrobnoustrojowe w kierunku Staphylococcus epidermidis (Gronkowiec skórny). Wersja do niskoporowatych i wysokoporowatych dodatkowo posiadają właściwości przeciwdrobnoustrojowe w kierunku Staphylococcus aureus (Gronkowiec złocisty).

Możesz stosować je do emulgowania oleju, również ze skóry głowy. Świetnie sprawdzą się w myciu dwuetapowym: pierwsze „mycie” odżywką, a drugie „domywające” szamponem. Tutaj opisaliśmy, jak to zrobić z naszymi cowashami. Mając do dyspozycji tę serię odżywek, możesz zrobić jeszcze łagodniejsze mycie.

Jak wykorzystać Flylighty podczas mycia?

Poniżej znajdziesz kilka naszych propozycji! Wypróbuj koniecznie i daj nam znać, jak się sprawdziły.

Turbo-łagodne mycie dla kręconych włosów/wysokoporów:

  • 1 mycie Flylight odżywka dla wysokoporów, 2 mycie Fluffy Cowash

Turbo-łagodne mycie dla osób ze zwiększonym przetłuszczaniem, ale suchą skórą głowy:

  • 1 mycie Flylight odżywka dla niskoporów, 2 mycie Murky Cowash

Średnio-łagodne mycie dla osób ze zwiększonym przetłuszczaniem:

  • 1 mycie Flylight dla wysoko/niskoporów, 2 mycie Murky szampon

Domywające mycie dla osób ze zwiększonym przetłuszczaniem i skłonnością do łupieżu:

  • 1 mycie Flylight dla wysoko/niskoporów, 2 mycie Dragon Wash szampon

To nie wszystko!

Jeśli Twoje włosy są skłonne do obciążania się od skóry lub masz dużą różnicę porowatości pomiędzy nasadą a końcówkami, to możesz zastosować nasze emolientówki warstwowo: pod treściwszy produkt na końcówki.

Po myciu nałóż wybraną wersję na całą długość włosów i wczesz, a dla dodatkowego dociążenia na końcówki. Wyżej porowatą lub rozjaśnioną część dołóż maskę emolientową Biana lub emolientowo-proteinowy krem Curlmelon. Krem możesz stosować również do wygładzania i dociążania włosów prostych!

Nie wiesz którą odżywkę wybrać? Wykonaj nasz TEST POROWATOŚCI i sprawdź, który Flylight najlepiej się sprawdzi!

Wszystkie odżywki z serii Flylight kupisz na www.napieknewlosy.pl