Czy olejowanie włosów ma sens?

Olejowanie włosów to znany od wieków, sprawdzony i popularny sposób pielęgnacji włosów. Olejowanie wzmacnia włosy, poprawia ich strukturę, nabłyszcza. Do olejowania możemy wykorzystać czysty olej, na przykład arganowy, awokado lub jakikolwiek inny, albo mieszankę olejów.

Olejowanie a PEH

W klasyfikacji PEH (protein, emolientów i humektantów), oleje są emolientami, czyli tą słynną „kołderką dla włosów”. Oleje składają się z cennych kwasów tłuszczowych, a niektóre z nich mają specjalne właściwości. Przykładowo, kwas erukowy nadaje włosom jedwabiste wykończenie, podobne do silikonów. Zawarty jest on w olejach z roślin z rodziny kapustowatych, na przykład rzepakowym, brokułowym czy musztardowym. W naszym serum Liquid Gold znajdziecie olej abisyński, w którym ponad 50% kwasów tłuszczowych to właśnie wygładzający kwas erukowy!

Klasyczne olejowanie jest włosowym SPA, rytuałem, który zajmuje trochę czasu i wymaga wiedzy jaki olej wybrać, jak dopasować go do porowatości, jak zmyć. Czy można olejować prościej, krócej, a może nawet skuteczniej? Jak najbardziej!

Właśnie, ale o co chodzi z naszymi serami? To oleje, nie oleje?

Olejowanie serum HTC?

To coś jeszcze lepszego! W marce Hairy Tale Cosmetics trzy sera do olejowania włosów i zabezpieczania końcówek: ochronne serum Malinois, lekkie serum Merhair i odżywcze serum Liquid Gold. Wykorzystaliśmy tam trzy filary: naturalne oleje, roślinne alternatywy silikonów i cenne surowce rozpuszczalne w tłuszczach.

Dzięki temu wykorzystujemy maksymalny potencjał „oleistej” formy, z jaką przyszło nam się zmierzyć. Stawiamy na długofalową poprawę stanu włosów, gdzie każdy element pielęgnacji dokłada swoją cegiełkę do lepszej kondycji czy stanu skóry głowy. Dzięki cennym surowcom ceramidopodobnym jesteśmy w stanie realnie regenerować włosy na długości i chronić je przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak codzienne czynności: czesanie czy mycie. Tak, każda taka codzienna czynność powoduje mikroubytki, które po nagromadzeniu objawiają się jako gorszy stan włosów.

Nasze serum to ,,wyższy poziom olejowania”. Można z jego użyciem całkowicie zrezygnować z używania czystych olejów i z tradycyjnego olejowania. Wystarczy, że co 2-3 mycie nałożysz kilka pompek produktu na suche włosy na ok. 15 minut przed myciem, a następnie zwyczajnie umyjesz głowę. Włosy nie muszą być nasycone, przesiąknięte produktem, żeby zadziałał! Dzięki nałożeniu niewielkiej ilości wystarczy na wiele miesięcy regularnej pielęgnacji, bez żadnych problemów ze zmywaniem!

Emulgować czy nie emulgować?

Tak, takie mikroolejowane naszym serum nie wymaga żadnych szczególnych rytuałów: emulgowanie jest opcją, nie koniecznością, ponieważ roślinne alternatywy silikonów zmywają się o wiele łatwiej, niż czyste oleje.

Olejowanie ma sens, a wykonane naszymi serami będzie banalnie proste. Koniecznie spróbuj, zaczynając od malutkich ilości przed myciem, bo nakładaną porcję zawsze możesz zwiększyć z czasem!